STA společná televizní anténa  
         montáže,servis,rekonstrukce  

        společná televizní anténa pro více účastníků
v domě,hotelu a pod.
   příjem ze satelitů i pozemní DVB-T

pro všechny účastníky v domě

 

 Dnešním standartem moderních společných televizních antén STA je kvalitní  digitální televizní i rozhlasový příjem z pozemních DVB-T vysíláčů,včetně kvalitního příjmu satelitní televize DVB-S ve vysokém rozlišení - HDTV,pro všechny účastníky v domě.
Každému uživateli společné antény musí být umožněno, zvolit si příjem televizních a rozhlasových programů podle své volby.
Pokud takový příjem(DVB-T a DVB-S) zabezpečuje STA v domě,odpadnou majiteli domu problémy s umístěním satelitní paraboly, nehledě k neestetickému vzhledu vašeho domu s několika anténami umístěnými na fasádě a balkonech domu,nebo problémy s opravou střechy a podobně.

Někomu stačí přijímat základní TV programy a spokojí se s digitálním příjmem z pozemních vysílačů-DVB-T ,v současnosti to je 12 až 39 programů podle místa příjmu. Jiný uživatel požaduje  přijímat více českých i slovenských programů a dalších několik stovek zahraničních včetně ve vyšší kvalitě vysílání v HD,to umožňují satelitní televizní programy.

              
Rekonstrukce STA -společné antény             
   

        Uvažujete-li o rekonstrukci nebo o rozšíření stávající společné antény-STA ,o příjem pozemního nebo satelitního digitálního vysílání  pro váš bytový dům,penzion,hotel a podobně,nebo připravujete zřízení nového systému STA a budete postaveni před rozhodnutí jaké technické řešení zvolit,zvolte již nyní obě možnosti příjmu.       

Co můžete od takového řešení očekávat:

  Odpadnou vám problémy s umístěním satelitní paraboly, nehledě k neestetickému vzhledu vašeho domu s několika anténami umístěnými na fasádě,balkonech a podobně. O příjem ve vysokém rozlišení HDTV by se měl zajímat každý televizní divák vlastnící novější plochý typ televizoru. Pro příjem špičkového obrazu,totiž samotný nový televizor nestačí-skutečný rozdíl v kvalitě nabízí právě formát HDTV (MPEG-4). Pozemní TV vysílání je většinou stále jen v standartní SD kvalitě(MPEG2). Vysílání pozemní DVB-T ve vysokém HD rozlišení(MPEG4) je jen v Praze a v Brně ve velmi malém rozsahu.Televizních domácností vybavených HDTV zařízením, pro příjem v nejvyšší HDTV kvalitě obrazu stále roste a stává se vysílacím standartem. Aktuální satelitní HDTV příjem, nabízí neplacená satelitní nabídka již na  několika českých programech ČT HD,ČT HD sport, Nova HD, Prima HD a několik desítek programů v češtině: .EUROSPORT HD,Nova sport HD,Viasat HD,HBO HD,FILMBOX HD,Discovery HD,Nat Geo HD,Spektrum HD,MTV HD a dalších několik desítek zahraničních HD vysílačů. Pokud je anténa vybavena příjmem min.ze dvou(možnost  i  z více družic), může si tedy divák vychutnat i nekodované zahraniční HDTV programy z pozice ASTRA 19" + ASTRA 23". Rozdíl oproti standartnímu TV vysílání, je markantní na první pohled. U HDTV vysílání přibylo jak řádků 1080,tak sloupců,kterých je 1920.Hustota obrazu-rozlišení-se tak pětkrát zvětšilo a to už je viditelní rozdíl. Cena kvalitního HD přijímače je sice o něco vyšší než u SD přijímače,ale u většiny kvalitních značek je v přijímačích HD navíc vestavěn systém PVR-video, který vám umožní nahrávat a přehrávat vybrané programy, programovat nahrávky a jiné na externí disk. Dříve jste nahrávali na kazedu, DVD, nyní ve větší délce záznam pořídíte na vámi zvolený flasch nebo HDD disk. Při výběru satelitního přijímače doporučujem certifikované přijímače,které i po roce 2012 vám umožní bezproblémový příjem v systému IRDETO, který nahradí dosavadní končící systém cryptoworks.

 Pořiďte si pro váš dům společnou satelitní anténu STA-SAT pro kvalitní satelitní příjem z družice ASTRA23,5+ASTRA19" nebo i z více různých družic,s možností kombinace s příjmem pozemní televize DVB-T.

Cenová nabídka,bez rozvodů po domě, pro 12-16 účastníků  již od cca 12 000,- Kč včetně montáže anténního systému se zesilovačem i pro příjem DVB-T (cena je bez instalace hvězdicového rozvodu v domě ).Systém umožňuje příjem i z více družic a pro  více uživatelů z jednoho zařízení.    V případě zájmu vám sestavíme přesnější cenovou nabídku po upřesnění vašich požadavků po obhlídce místa realizace.

 Firma MONTSAT zajišťuje kompletní dodávku služeb pro společné   rozvody TV signálu v bytových i rodinných domech, hotelích, penzionech, rekreačních zařízeních i jinde.

Skladbu dodávky lze sestavit dle požadavku zákazníka z následujících činností:

  • ověření prostředí pro instalaci a vstupní měření

  • předběžná cenová nabídka dohodnutého řešení

  • technický návrh systému a upřesnění cenové nabídky

  • výstavba systému, včetně výstupního měření

  • garantovaná záruka (vychází z konkrétních podmínek v obchodní smlouvě)

  • pozáruční servis

  • doplnění, případně úpravy systému po celou dobu provozování dle nových podmínek obsazenosti kmitočtového spektra TV signálů (změnana technických parametrů i programové nabídky)

Firma MONTSAT - Čalkovský
je dodavatelem všech moderních používaných komponentů
pro společné televizní antény a rozvody v domě.

Zkušenosti v této odborné činnosti v zajišťování servisu a rekonstrukcí STA jsou víc jak 30 leté.
Tyto skutečnosti, především při kompletní dodávce,
umožňují stanovení maximálně výhodného servisu
a také výhodných cen pro koncového zákazníka.


Televizní signály přijímané a distribuované v TV rozvodech:

digitální terestrická televize DVB-T

satelitní televize DVB-S (kódované i nekódované programy),HDTV

rozhlasové programy  

Možnosti: 

Nejpouživanější, nejvhodnější a nejekonomictější
 řešení pro váš dům:

DOPORUČUJEME

Koncepce STA s hvězdicovým rozvodem
      pro příjem DVB-T a DVB-S

 

Jedná se vždy o rekonstruovaný, případně nově instalovaný rozvod signálu k jednotlivým bytům. V nových objektech je toto řešení nejvhodnější a je potřebné na to pamatovat již při výstavbě, tedy připravit kabelové trasy od hlavní stanice ke každému bytu. Při rekonstrukci rozvodu ve starších bytových domech je možnost použití dána stavební dispozicí. Jednak závisí na průměru stávajících kabelových prostupů a také na možnostech a ochotě bydlících respektovat nové vedení na chodbách domu a v bytech. Pokud je nově připravený rozvod v systému hvězda (paralelní spojení účastnických zásuvek) jsou možnosti hlavní stanice široké. Lze použít kteroukoliv z výše uvedených koncepcí. Nově, a to je hlavní předností, je možné k programům DVB-T přidružit kompletní programové pakety ze zvolených družic (až 4 družice-několik stovek různých programů). Účastníci tak majíkompletní programovou nabídku českých,slovenských a stovky zahraničních programů v digitální podobě.

Pro příjem u účastníka v bytě je potřebný DVB-S přijímač, pro placené programy potom přístupové karty. Příjem je umožněn v SD i  v HDTV kvalitě. Při současném rozvodu pozemních signálů-umožněn příjem ze stejné zásuvky.

Výhody: široká programová nabídka v digitálním SD i HDTV formátu pro příjem ze satelitů i v kombinaci s pozemním vysílání DVB-T, odpadá potřeba individuálních parabol na domě.Pokud lze jednoduše vyřešit rozvody k jednotlivým účastníkům,je to nejekonomičtější varianta satelitního příjmu pro více účastníků,jde o aktuálně technické řešení i do budoucnosti.Neinvestujte dvakrát.
Jako majitelé či správci domu tím poskytnete optimální příjem digitální televize všem domácnostem dle jejich volby a zároveň vám zmizí satelitní antény z fasády vašeho domu.
Nevýhody: nové rozvody kabelů k jednotlivým účastníkům, často potřeba instalací do lišt v přívodech do bytů    .

______________________________________________________________________________________________

 

Řešení při použití stávajících rozvodů v domě-po rekonstrukci.

Rozšířená rekonstrukce STA s omezeným počtem programů DVB-S v digitálním formátu.


Koncepčně se jedná o nejvyšší úroveň rekonstrukce základního typu hlavní stanice při ponechání rozvodů "původního typu". Dosavadní technologická sestava hlavní stanice je rozšířena o transmodulátor DVB-S / DVB-T.

Základní nabídka současné nabídkyTV programů DVB-T je rozšířená o jeden i více transmodulátorů, které vybrané SAT programy (až 6 programů) převedou do formátu DVB-T-UHF pásma. Pro příjem těchto programů na účastnické zásuvce platí stejné podmínky jako pro DVB-T.Kvalita je ovlivněna transformací z DVB-S na DVB-T. Při výběru SAT programů na hlavní stanici platí určité omezující podmínky,zakódované programy je nutné platit.
Uživatel nemusí mít vlastní satelitní přijímač.Program přijímá na TV s DVB-T.,nebo se set top boxem.Jde  finančně o dočasné a nákladnější řešení.
Výhody: vybrané jednotlivé satelitní programy DVB-S v úplném digitálním formátu, nejsou potřebné SAT přijímače u uživatelů, lze využít původní / většinou však nutně rekonstruovaný) typ kaskádového rozvodu.
Nevýhody:Výrazně vyšší náklady -podle počtu zvolených programů z TP satelitů. Omezený počet SAT programů,nelze využít pro HDTV přenos,nefunkční EPG-výběr programů-jde o dočasné řešení,rekonstrukce původního rozvodu.výměna zásuvek(stav a potřebu výměny předem ověřit,podle stáří zařízení).

______________________________________________________________________________________________________________

        Moderní řešení společné televizní antény STA
       kvalitního televizního a rozhlasového příjmu

           ve vašem domě pro více uživatelů 

            včetně  satelitní DVB-S televize,
            pro 16 uživatelů ve vašem domě.

 

Informace a přibližnáninformační cena.

1. STA -digitální příjem pozemní DVB-T

Připojení 16 uživatelů k DVB-T anténě (pro příjem jen TV+R programů z pozemních vysílačů),systémem se zesilovačem DVB-T a montáže rozvodů k jednotlivým účastníkům systémem seriově zapojených zásuvek, 4 x 4 uživatelů s účastnickými zásuvkami umístěnými co nejblíže po vstupu do bytové jednotky(nutno domluvit  upřesnění na místě).

Rekonstrukce anténního systému DVB-T se zesilovačem, včetně montáže  cca od 8 000,- Kč.

Kompletní rekonstrukce STA pro pozemní digitální příjem DVB-T včetně rozvodů a zásuvek (16 bytů):
anténa DVB-T,
zesilovací souprava,napájecí zdroj,instalační skříň,rozvody koax kabelem s dvojitou izolací,zásuvky STA-DVB.T a individuálně účastnické TV šňůry pro připojení Tv, drobný instalační materiál.Práce a montáž. - měření signálu a technický návrh - montáž antény, montáž skříně zesilovací soupravy a montáž zesilovače s napáječem, průraz zdí, rozvody koax.kabelem pro DVB-T,zapojení 16 ks DVB-T zásuvek, kontrola měření síle signálu u účastníka.Celkově  odhadová předběžná informativní cena od 30 000 kč. Cena včetně nových rozvodů a zásuvek.

2.) Satelitní příjem ze 2 družic ASTRA (příjem 30 českých a slovenských programů a cca 500 zahraničních neplacených programů).  DOPORUČUJEME: -kvalitní-moderní- nové technické řešení.

 Jedná se o nejmodernější řečené digitálního příjmu pro více účastníků v kombinaci příjmu DVB-T (pozemních vysílačů) a příjmu digitálních satelitních programů z družice ASTRA .

Každý účastník má možnost volby přijímat DVB-T pozemní signál a navíc po zakoupení vlastního satelitního přijímače i programy ze satelitu z vlastní zásuvky umístěné v bytě, která má vývod pro DVB-T (pozemních vysílačů) a vývod DVB-S, pro připojení satelitního přijímače.Každý účastník má svůj vlastní  nezávislý přívod z antény(stejně jako by by měl svoji vlastní parabolu na balkoně a pod).Rozvod je proveden ze zesilovače hvězdicovým způsobem. Rozvody jsou vedeny (hvězdicovým rozvodem) od zesilovací soupravy v lištách až k průrazu z chodby do bytu, kde se (dle domluvy) umístí zásuvka na zeď. Vedení přívodu v bytě je dál individuální. V domech 4 podlažních 4X4 (Žabovřesky apod.) se také využívá možnost umístění části rozvodu pod plechovým stoupacím rozvodem na chodbě kde je bývá vedení kabel.TV,elekr.,telefonu a světla. 

Akční aktuální nabídka tohoto nového zařízení dvojího příjmu DVB-T + DVB-S:  je za  cca 40 000,- Kč +/-10%,včetně rozvodů pro 16 účastníků!!! To je  cca 2500,- Kč na jednoho.! Cenu nelze bez obhlídky místa realizace přesně stanovit,cena se odvíjí hlavně od rozsáhlosti a složitosti koaxiálních rozvodů v domě,podle místa umístění antény a počtu požadavku přijímaných satelitních družic..... Před započetím se provede obhlídka místa realizace po konzultaci s objednatelem návrh a upřesnění rozvodu a tím i stanovení konečné ceny.

V případě satelitního rozvodu,můžeme poskytnout  zájemcům slevu cca 500,- Kč z MOC  na satelitní přijímač se satelitní kartou SKYLINK a to podle vlastního výběru značky před instalací v bytě. Můžeme dodat jakýkoliv satelitní přijímač podle zájmu včetně HDTV přijímačů-všechny přijímače jsou již pro nový systém příjmu IRDETO,který  nahrazuje starý systém cryptoworks,tento starý systém bude operátorem v průběhu roku 2013 ukončen. Je možné i domluvit snížení ceny v případě individuání spolupráce při montáži rozvodů do bytu. 

3).ekonomicky nouzové řešení satelitního + DVB-T příjmu, při menším zájmu účastníků:

Také je možné provést instalaci jen anténního systému se zeslovačem s 16 výstupy (v ceně cca od 15 000,-) a postupně rozvodem připojit jen aktuální zájemce a na ponechané volné výstupy později připojit další.

Rádi Vám zodpovíme jakékoliv dotazy a  v případě vašeho zájmu při objednávce ,vám cenu upřesníme po obhlídce objektu a domluvených podrobností montáže vlastních zásuvek. 

Na funkčnost a materiál je poskytována 2-letá záruční doba . Jsme firma s odborníky s víc jak 30-letou zkušeností v oboru a věříme, že v případě vaší objednávky,to bude moderní a dobrá volba ke spokojenosti všech uživatelů i do budoucího rozvoje digitálního příjmu.

_________________________________________________________________________________________________________________________________

Další informace:
Kopie informace převzaté od našeho obchodního partnera SKYLINK:

Informace od partnera SKYLINK pro zákazníky:

Chytrá společná televizní anténa (STA)

Smyslem tohoto řešení je provést rekonstrukci STA tak, aby poskytla všem domácnostem bytového domu přístup k televiznímu signálu z obou zdrojů digitální televize zároveň, tedy z DVB-T i DVB-S.

Další rozhodnutí už je na každé domácnosti – zda si pořídí jen levnější set-top-box pro příjem omezenější DVB-T nebo jen satelitní přijímač pro příjem hodnotnější DVB-S a nebo využijí oba způsoby zároveň, což bývá nejčastější řešení.

Jako majitelé či správci domu tím poskytnete optimální příjem digitální televize všem domácnostem dle jejich volby a zároveň vám zmizí satelitní antény z fasády vašeho domu.

Toto řešení se jeví jako velmi výhodné zejména v případech problematického příjmu DVB-T, což je situace velmi častá.

Technické řešení:

Technické řešení spočívá v použití kaskádového rozvodu s multipřepínači a jednou centrální parabolickou anténou umístěnou na střeše domu. Řešení vyžaduje rekonstrukci vnitřních rozvodů s hvězdicovitým uspořádáním rozvodu. V STA je šířen kompletní satelitní signál z družice ASTRA. Každý účastník rozvodu STA má možnost použití vlastního satelitního přijímače s dekódovací kartou Skylink a tím si určit zcela individuálně vlastní programovou nabídku.Tato varianta je estetickým řešením s ohledem na individuální potřeby jednotlivých uživatelů STA.

Očekávané náklady:

Výsledná cena za přestavbu STA pro rozvod DVB-T (DVB-S) závisí zejména na těchto faktorech:

· rok uvedení STA do provozu (kolaudace domu), stáří technologie hlavní stanice

· péče o zařízení po dobu užívání, revize a rekonstrukce provedené v minulých letech

· každý systém STA je do jisté míry jedinečný

·místní příjmové podmínky pro digitální signál

·bez znalostí budoucího uspořádání nelze nalézt seriózní odhad nákladů

·zvolená alternativa řešení STA

Naše vzorová informativní kalkulace pro dům se 16 bytovými jednotkami,materiál včetně práce:
celkem cca 35-40 000,- Kč (každý účastník cca2300,-Kč)

1.technické práce a režie-: cca  2000,-

technické práce,příprava materiálu-prohlídka místa-prověření možnosti a kvality příjmu,volba řešení-technický návrh konečná kalkulace,

2.antény a hlavní stanice: cca 15-18 000,-Kč ( cena podle typu a značky zařízení ,rozsahu požadovaného příjmu-DVB-S, DVB-T,)

 skříň,stožár,příp.držák pro uchycení antén-satelitní parabola min.100 cm,LNB konvertory pro přijem ze 2 družic,DVB-T anténa,FM anténa,koax.kabel,zesilovač-multipřepínač,síťový napaječ,přívod síť.napětí 220V.rozbočovače a další příslušenství 

3.rozvody: cca 10000-13000,- od multipřepínače k jednotlivým účastníkům- koaxiální kabel vedený v lištách,průraz do bytu.....(záleží na složitosti a délce rozvodů a použitého koax.kabelu ..... 

4.koncové zásuvky STA-SAT+DVB-T: cca 6-8000,-(průrazy,upevnění  a připojení zásuvek na zeď,koax.kabel,přezkoušení funkčnosti)

5.rozvody v bytě,od výstupní STA zásuvky k TV přijímači si zajišťuje každý uživatel zvlášť-(dle dohody).

Firma MontSat v případě zájmu o  satelitní přijímače a dekodovací karty poskytuje výraznou slevu dohodou.

__________________________________________________________________________________________________________- 

MULTIPŘEPÍNAČE
příklady satelitních multipřepínačů
,

zesilovačů pro více účastníků,pro rozvody STA

pro satelitní a pozemní příjem televize  

 

Satelitní zesilovače-multipřepínače
pro příjem ze 2 družic a pozemního DVB-T

pro rozvod satelitního signálu + DVB-T
pro více účastníků v domech,v hotelích apod.

_______________________________________________________________________

OPTIBOX-multiswitch 9X6 pro 6 účastníků

příjem 2 družic+ DVB-T - výstup 6 x

 Multipřepínač pro příjem ze 2 družřic a se vstupem pro terestriál. Výstup pro 6 x satelitních přijímačů.Napájecí zdroj je zvlášť.

 ________________________________________________________________

OPTIBOX-multiswitch 9X8 pro 8 účastníků

příjem 2 družic+ DVB-T - výstup 8 x

 Multipřepínač pro příjem ze 2 družic se vstupem pro terestriál DVB-T. Výstup pro  8 sat. přijímačů. S regulací vstupní úrovně sat. signálu  0-10 dB a terestriálního signálu 0-12dB. Napájecí siťový zdroj je zvlášť.

__________________________________________________________________

  OPTIBOX-multiswitch 9X12 pro 12 účastníků  

 příjem 2 družice+DVB-T - výstup 12x

 Multipřepínač  pro příjem ze 2 družřic se vstupem pro terestriál. Výstup pro 12 přijímačů.

(MOC 4590,-vč.DPH - je cena orientační bez dalšího příslušenství a satelitní parabolya LNB konvertorů)

___________________________________________________ 

 Triax TMP 9x16 - multiswitch pro 16 účastníků

Příjem 2 družic + DVB-T - výstup 16x

 TRIAX TMP 9x16 je multipřepínač s 9 vstupy pro 2 satelitní družice + 1 terestriál DVB-T a 16 výstupy pro koncové účastnické zásuvky TV+R+SAT. Je určen především pro společné anténní systémy ,prodomovní hvězdicový rozvod.  

 

 _______________________________________________________________

Triax TMP 9x24 - multiswitch pro 24 účastníků

TRIAX TMP 9x24 je multipřepínač s 9 vstupy pro 2 satelitní družice + 1 terestriál DVB-T a 24 x výstupy pro koncové účastnické zásuvky TV+R+SAT. Je určen především pro společné anténní systémy , pro domovní hvězdicový rozvod.  

 

 

 _________________________________________________________________ 

Triax TMP 9x32 - multiswitch pro 32 účastníků

TRIAX TMP 9x32 je multipřepínač s 9 vstupy pro 2 satelitní družice + 1 terestriál DVB-T a 32 výstupy pro koncové účastnické zásuvky TV+R+SAT. Je určen především pro společné anténní systémy ,prodomovní hvězdicový rozvod.  

 

__________________________________________________________________ 

 

 Uvedené multipřepínače se používají do systémů pro rozvody pro více účastníků. K multipřepínači se připojují přívody od LNB konvertorů na satelitní anténě a anténa pro příjem pozemních vysílačů-DVB-T. Multipřepínač se zdrojem a síťovým přívodem se zásuvkou se umisťuje do rozvodné skříně. K výstupům multipřepínače-zesilovače se připojují koax.káble s rozvodu vedených v lištách od jednotlivých účastníků,takže každý účastník je připojen přímo k anténě nezávisle na jiných účastnících.

INFO-rozpočet: 

Ukázkový informativní rozpočet STA zařízení pro televizní a rozhlasový příjem ze 2 satelitů DVB-Sa z  pozemních vysílačů DVB-T pro 12 účastníků: 

Pro jiný počet účastníků je cena odvozena od typu a značky použitého multipřepínače, a pod..

(mimo kabel.rozvodů do bytů a koncových účastnických zásuvek pro příjem satelitního DVB-S i  DVB-T signálu):

satelitní anténa 100 cm s konvertory pro příjem dvou družic :......... cca 2500

držák-výložník-příslušenství k upevnění  paraboly.......................... cca  400,-

multipřepínač(podle počtu úživatelů) uvedeno pro 12 účastníků ........ cca  4590,-

příslušenství(lišty,koax.kabel,síť.kabel,zásuvka,konektory,uzemnění)..cca  1200,- 

skříňka pro uložení multipřepínače a příslušenství............................cca  1800,-

pro pozemní příjem DVB-T-anténa a příslušenství+výložník...............cca  1200,-

 pro satelitní + pozemní příjem materiál.........celkem cca  11 690,- 

Obhlídka objektu,proměření signálu,technický návrh,příprava materiálu,dílenské přípravy,

režie,realizace-montáž antén,průrazy,montáž skříně a multipřepínače,přezkoušení ...

práce 2 techniků cca cca 26 hod. á 300,-/h.........práce...............cca 7800,-Kč

 Anténní systém+ hlavní stanice pro 12 účastníků :

                                                  celkem materál+ práce cca.......... 19400,-Kč  

Rozvody k jednotlivým účastníkům nejsou v rozpočtu započítávány ,mohou být po domluvě prováděny i svépomocí s připojením a ukončením u uživatele odborníkem,nebo kompletně odbornou firmou,včetně návrhu rozvodů,uložení do lišt,průrazů do bytů a ukončení zásuvkou. Konečný přesný rozpočet,s předložením smlouvy o díle, vám provedeme  po vaší objednávce po upřesnění vašich požadavků a obhlídce na místě realizace. 

__________________________________________________________________________--- 

 ukázky naší práce

 

 

 

 polečná satelitní STA je kvalitní a moderní volba pro váš dům. 

_______________________________________________________________________________________