SERVIS - MONTÁŽE - REKONSTRUKCE

              společných antén STA                     

             záruční a pozáruční servis

 

Možnosti satelitního příjmu na rozvodech-STA pro více účastníků.

Řešení kvalitního televizního a rozhlasového příjmu DVB-T+DVB-S 

                         pro více uživatelů v domě. 

    Satelitní DVB-S+DVB-T příjem televize,
   pro 16 a více uživatelů ve vašem domě.

Informace,možnosti rekonstrukcí a přibližná cena.

1. Digitální příjem pozemní DVB-T

Připojení 16 uživatelů k DVB-T anténě (pro příjem jen TV+R programů z pozemních vysílačů),systémem se zesilovačem DVB-T a montáže rozvodů k jednotlivým účastníkům systémem seriově zapojených zásuvek, 4 x 4 uživatelů s účastnickými zásuvkami umístěnými co nejblíže po vstupu do bytové jednotky(nutno domluvit  upřesnění na místě).
Cena rekonstrukce jen anténního systému DVB-T se zesilovačem, včetně montáže  cca od 7 000,- Kč.(cena: rovná střecha)

 

Kompletní rekonstrukce STA včetně stávajícího rozvodu, pro příjem jen DVB-T :
 materiál: anténa DVB-T, zesilovací souprava,napájecí zdroj,instalační skříň.,rozvody koax kabelem s dvojitou izolací,zásuvky STA-DVB.T a individuálně účastnické TV šňůry pro připojení Tv, drobný instalační materiál.

Práce a montáž. - měření signálu a technický návrh - montáž antény, montáž skříně zesilovací soupravy a montáž zesilovače s napáječem, průraz zdí, rozvody koax.kabelem pro DVB-T,zapojení 16 ks DVB-T zásuvek, kontrola měření síle signálu u účastníka.
Celkově  odhadová předběžná  cena od 28 000 kč. +/-10% včetně nových rozvodů a zásuvek.
 

2.) Rekonstrukce pro satelitní příjem DVB-S2+pozemní příjem DVB-T:
   s novým hvězdicovým rozvodem: 

 zajišťuje kvalitní satelitní příjem programů ze 2 družic ASTRA (příjem 40 českých a slovenských programů,dalších cca100 programové nabídky skylink v češtině a dalších cca 500
zahraničních neplacených programů).
 
DOPORUČUJEME: -kvalitní-moderní- nové technické řešen , v ceně včetně hvězdicového rozvodu do 12-16 bytů od 38000,-Kč.

 Jedná se o nejmodernější řečené digitálního příjmu pro více účastníků v kombinaci příjmu DVB-T (pozemních vysílačů) a příjmu digitálních satelitních programů z družice ASTRA .

Každý účastník má možnost volby přijímat DVB-T pozemní signál a navíc po zakoupení vlastního satelitního přijímače i programy ze satelitu z vlastní zásuvky umístěné v bytě, která má vývod pro DVB-T (pozemních vysílačů) a vývod DVB-S, pro připojení satelitního přijímače.Každý účastník má svůj vlastní  nezávislý přívod z antény(stejně jako by by měl svoji vlastní parabolu na balkoně a pod).Rozvod je proveden ze zesilovače hvězdicovým způsobem. Rozvody jsou vedeny (hvězdicovým rozvodem) od zesilovací soupravy v lištách až k průrazu z chodby do bytu, kde se (dle domluvy) umístí zásuvka na zeď. Vedení přívodu v bytě je dál individuální. V domech 4 podlažních 4X4 (Žabovřesky apod.) se také využívá možnost umístění části rozvodu pod plechovým stoupacím rozvodem na chodbě kde je bývá vedení kabel.TV,elekr.,telefonu a světla. 

Akční aktuální nabídka tohoto nového zařízení dvojího příjmu DVB-T + DVB-S:  je za  cca 38 000,- Kč +/-10%, pro12-16 účastníků!!! To je  cca 2300,- Kč na jednoho.! Cena se odvíjí hlavně od rozsáhlosti a složitosti koaxiálních rozvodů v domě a podle počtu přijímaných satelitních družic. V případě objednávky,před započetím se provede návrh a upřesnění rozvodu a tím i stanovení konečné ceny.

V případě satelitního rozvodu,můžeme poskytnout  zájemcům slevu 500,- Kč, na sat.přijímač se satelitní kartou SKYLINK a to podle vlastního výběru před instalací v bytě. Můžeme dodat se slevou jakýkoliv satelitní přijímač, podle zájmu včetně HDTV přijímačů-všechny přijímače jsou certifikovaný pro nový systém příjmu IRDETO,který  nahrazuje starý systém cryptoworks. Je možné i domluvit snížení ceny rekonstrukce, v případě individuání spolupráce při montáži rozvodů do bytu. 

3).ekonomicky nouzové řešení:
 satelitního DVB-S2 + DVB-T příjmu,
 při menším zájmu účastníků ve vašem domě:

Je možné dosavadní starý rozvod ponechat funkční a provést instalaci jen anténního systému pro DVB-T+DVB-S2 se zeslovačem s 16 výstupy (v ceně cca 15000 až 18000,-Kč) a připojit novým hvězdicovým rozvodem jen aktuální zájemce, později postupně na ponechané volné výstupy  připojit další účastníky v domě.

Rádi Vám zodpovíme jakékoliv dotazy a  v případě vašeho zájmu při objednávce a obhlídce místa rekonstrukce,vám cenu upřesníme po obhlídce objektu a domluvených podrobností montáže vlastních zásuvek. 

Na funkčnost a materiál je poskytována 2-letá záruční doba. Jsme firma s odborníky s víc jak 30-letou zkušeností v oboru a věříme ,že v případě vaší objednávky,to bude moderní a dobrá volba ke spokojenosti všech uživatelů i do budoucího rozvoje digitálního příjmu.
____________________________________________________________________________________________________________

Příjem pozemních vysílačů DVB-T+DVB-S2
 v současném rozvodu v pásmu UHF-DVB-T. 
 
Jde o doplnění omezeného počtu satelitních programů s převodem DVB-S do kanálú digitální DVB-T.
Viz níže výhody a nevýhody
.

Základní rekonstrukce nebo nová montáž, s přímým rozvodem  DVB-T a s rozšířením o vybrané programy ze SATELITU převedené do digitálního UHF pásma.
Tato technologie hlavní stanice pro převod SAT do UHF pásma, umožňuje zákazníkovi přijímat jen jeho vyběr SAT programů (DVB-S). Programy jsou převedeny opět do volných kanálů DVB-T a jsou tedy přijímány všemi typy TV přijímačů. Základní DVB-T nabídka programů je rozšířená o satelitní příjem, o jeden i více transmodulátorů, které vybrané SAT programy (až 6 programů v jednom transmodulátoru) převedou do formátu DVB-T-UHF pásma. Pro příjem těchto programů na účastnické zásuvce platí stejné podmínky jako pro DVB-T. Při výběru SAT programů na hlavní stanici platí určité omezující podmínky, zakódované programy je nutné platit (za kartu v transmodulátoru). Cena transmodulátoru pro 4-6 programů se pohybuje kolem 11000,-kč (podle typu a značky zařízení)- k tomu další zařízení:satelitní parabola, LNB konvertory,napájecího zdroje a kompletní skříně s lišty pro umístění celého zesilovacího zařízení a příslušenství.Základní satelitní zesilovací zařízení s jedním transmodulátorem(pro volné programy),s napájecím zdrojem, s lišty pro další transmodulátory, se  pohybuje v ceně kolem 39 000,- Kč.  Každý další transmodulátor cca 12 000,-pro placené programy+ profesionální modul (cca 5000,-). pro rozkodování cca až 4-6 různých programů Skylink. .Každý transmodulátor umožňuje přijímat a rozvádět jen ty programy , které jsou vysílány v jednom satelitním multiplexu, vysílané na stejné frekvenci. Upřesnění ceny je možné až při obhlídce místa realizace, kdy vám technik zodpoví vaše další dotazy a provede  přesný rozpočet všech nákladů podle vámi požadovaného příjmu.

Na příklad: Pro programy:ČT1,ČT2,ČT4sport,ČT24,Prima Family,Noe, se vyberou programy pro jeden transmodulátor.Pokud tyto programy jsou již v nabídce pozemních vysílačů,samozřejmě se nepoužijí-jde jen v případě špatného příjmu v horské oblasti a podobně.

Pro programy:Nova,Nova cinema,Prima Cool,Prima Love,Eurosport 2,SPORT2,FilmBox,JIMJAM...druhý transmodulátor.

Pro slovenské programy STV1,STV2,Markíza,Doma,TV JOJ,JOJ plus,TV3,TV Patriot další transmodulátor. Atd.

(Jednotlivé multiplexi je možné zjistit  na stránkách programové nabídky Skylinku.)

Cenově nejvýhodněji je použít základní programovou nabídku současné  pozemní DVB-TV,  kterou je možné rozšířit  o jeden i více transmodulátorů, podle vybrané programové satelitní nabídky u jednotlivých multiplexů.

(pozn.: V základním zesilovacím zařízení je automaticky příjem pozemní DVB-T-nemá vliv na cenu,jde jen o to zda se použije stávající anténa DVB-T nebo nová  anténa na DVB-T.)                            

Výhody: Rozšíření programové pozemní DVB-T nabídky o menší počet SAT programů, nejsou potřebné SAT přijímače.Lze použít současný rozvod včetně zásuvek v případě jestli rozvod vyhovuje pro digitální DVB-T příjem.
Nevýhody:Vyšší cena (cca od 65000,- pro 2 TM multiplexi )
vysoká ekonomická náročnost,neefektivní investice,malý počet přijímaných satelitních programů, ztráta vysokého rozlišení u SAT programů, omezený příjem programů, pokud uživatel bude chtít přímý sat.příjem-tento rozvod nemůže využít a namontuje si zase svoji sat. anténu na dům .
_________________________________________________________________________________________________________________
STA s hvězdicovým rozvodem
pro příjem programů z  DVB-T a DVB-S - doporučujeme !

Nejmodernější řešení nyní i do budoucnosti!

 Jedná se o rekonstruovaný, většinou nově instalovaný rozvod signálu koax. kabelem k jednotlivým bytům.
V nových objektech je toto moderní technické řešení nejvhodnější, je potřebné na to pamatovat již při výstavbě.
Připravit kabelové trasy
od antény k hlavnímu zesilovači a odtud ke každému televizoru v bytě. Při rekonstrukci rozvodu ve starších bytových domech je možnost použití dána stavební dispozicí. Jednak závisí na průměru stávajících kabelových prostupů a také na možnostech a ochotě bydlících respektovat nové vedení na chodbách domu a v bytech. Pokud je nově připravený rozvod v systému hvězda (paralelní spojení účastnických zásuvek) jsou možnosti hlavní stanice široké. Lze použít kteroukoliv z výše uvedených koncepcí. Nově, a to je hlavní předností, je možné k programům DVB-T přidružit kompletní programové pakety ze zvolených družic (2 až 4 družice). Účastníci tak mají programovou nabídku stovek programů v digitální podobě,včetně vysokého rozlišení HDTV. Pro příjem je potřebný DVB-S přijímač, pro placené programy potom u každého přijímače přístupové karty.
________________________________________________________________________________________________________________________


U penzionů při použití rozvodu včetně internetu,
lze ušetřit použitím jen jedné karty pro více účastníků.Viz níže.

 Cena: Záleží vždy na počtu účastníků a počtu přijímaných družic.Základní anténní a zesilovací satelitní zařízení pro 16 vývodú , pro příjem ze 2 družic-např. ASTRA 23,3" a ASTRA 19",včetně DVB-T, lze pořídit již od 15 000,-Kč. Cena je bez rozvodů a zásuvek a přijímačů.
Doporučujem satelit + internet, novinka:

U penzionu doporučujeme provést společně s anténním rozvodem rozvod kabelu pro internet a na pokojích použít satelitní přijímače s ethernetem (ušetří se karty v jednotlivých přijímačích), s centrálou např. v hlavní  společenské místnosti, to je v blízkosti televizoru, kde bude satelitní přijímač s centrální dekodovací kartou.

 Cena za 1 ks. sat.přijímač s ethernetem cca  1200,-Kč.

Základní anténí a zesilovací satelitní zařízení pro cca 12 účastníků cca 15 000,-Kč.
Cena je bez zásuvek a rozvodů. Jde o nejlacinější a nejmodernější řešení .

Kompletní cena s prací až při obhlídce místa realizace, podle upřesnění požadavků zákazníka, podle použítí typu a značky přístroje, počtu družic, počtu zásuvek , typu antény,umístění antény,umístění zesilovače,uzemnění a další.  

U tohoto systému se vyřeší příjem satelitních programů a ještě připojení k internetu na každém pokoji.
Dá se to řešit i Wifi připojením,ale je to technicky i cenově dražší.  

Výhody:Satelit + internet v jednom, široká TV programová nabídka  v digitálním formátu,  příjem ze satelitu i pozemního vysílání DVB-T, odpadá potřeba individuálních parabol na domě. Pokud lze vyřešit rozvody k jednotlivým účastníkům, nebo na nových objektech, je to nejekonomičtější a nejmodernější varianta satelitního příjmu pro více účastníků.
Nevýhody:
u rekonstrukcí náročné rozvody signálu, často potřeba instalace přívodních koax.kabelů do lišt v přívodech do bytů a průrazy přes stěnu.

 Firma MONTSAT-firma s rodinnou tradicí s víc jak 30 letou zkušeností v oboru .

Děkujeme za vaši přízeň.