Co je to HDTV

Všechny HDTV přijímače jsou určené pro příjem jak SD programů, tak HD programů ve vysokém rozlišení. Obraz těchto HD programů je až 1920x1080 pixelů ve formátu MPEG-4 (H.264). Všechny HDTV přijímače obsahují HDMI konektor, který slouží pro připojení k LCD televizorům pomocí HDMI kabelu. Za pomocí příslušných dekódovacích modulů a dekódovacích karet lze přijímat i kódované programy.

Navštívíte-li dnes jakoukoli prodejnu elektro, spatříte řadu krásných plochých televizorů nejrůznějších značek. Televize hrají a na některých je obraz opravdu nádherný.Je to tím, že sledujete televizi v HDTV. Co to ale znamená?

HDTV je zkratka označující televizi s vysokým rozlišením obrazu (High Definition Television). Klasický televizní formát (SD) vysílá obraz na 576 řádcích a v 768 sloupcích a zobrazuje přibližně 400.000 zobrazovacích bodů (pixelů). Formát HDTV vysílá obraz na 1.080 řádcích a v 1.920 sloupcích a zobrazuje přibližně 2.000.000 pixelů. To už je rozdíl velmi markantní, který oceníte zejména při sledování televize s velkou obrazovkou.

 

První dojem diváka, který v prodejně nebo u známých poprvé spatří HDTV, je zpravidla šokující. Sleduje televizní zprávy se stejnými moderátory, vysílané ze stejného studia, ale najednou vidí úplně jiný svět. Vidí detaily, které nikdy neviděl a najednou si uvědomuje, jak nedokonalý obraz až dosud sledoval. Pod sílou dojmu si tedy pořídí krásný nový televizor s označením Full HD, přinese ho domů, rozbalí, zapojí a zklamání. Obraz je neostrý a zdaleka nesplňuje představy.

HD TELEVIZOR NESTAČÍ

Ke sledování televize ve vysokém rozlišení HDTV nestačí jen kvalitní televizní přijímač. Je zapotřebí, aby i televizní signál byl vyroben, vysílán a přijímán ve formátu HDTV. A v tom je ten háček. Zatímco televizní přijímače HDTV jsou k mání všude, kde vzít televizní programy ve formátu HDTV?

 PRÁVĚ PRO VÁS JE TU SKYLINK nebo FreeSAT  

A  MONTÁŽNÍ   FIRMA  MONTSAT,

která je prodejcem a montážní firmou certifikovaných přijímačů Skylink HD ready-Irdeto.

Skylink a FreeSAT je poskytovatel největšího počtu programů ve formátu HDTV na celém území ČR a SR.

Jsou to na příklad kódované programy ČT 1 HD,ČT2 HD,ČT SPORT HD,NOVA HD,FANDA HD, NOVA Sport1 HD,Sport 1HD, Eurosport HD, Discovery HD, Histroy Channel HD, FILMBOX HD, Brava HDTV a nekódované programy ANIXE HD, ARTE HD, ASTRA HD a dmnoho dalších.Během tohoto roku budou všechny SD programy postupně nahrazovány za programy HD. 

Satelitní přijímače HDTV přijímají signál přes parabolu z družice a následně je zobrazován na vaší televizi. Aby mohly satelitní přijímače HDTV signál příjmout, je potřeba mít k dispozici parabolu s konvertorem. Existují varianty, že na jednu parabolu můžete v ČR přijímat až 3 družice. K tomu potřebujete parabolu min. 80 cm, 2-3 konvertory a Diseq přepínač, který sloučí všechny  signály. Satelitní přijímač signály zpracuje a zobrazí požadovaný program konkrétní družice. Satelitní přijímače HDTV jsou vhodné pro ty, kteří si chtějí sestavit vlastní komplet dle svých představ. V naší nabídce naleznete již poskládané satelitní komplety se všemi potřebnými komponenty. Pro příjem českých kódovaných programů si stačí jen vybrat dekódovací kartu CSLINK nebo SKYLINK a k satelitnímu přijímači nebo kompletu kartu přikoupit.

CO POTŘEBUJETE PRO PŘÍJEM HDTV ZE SKYLINKU?

·                          satelitní anténu nejlépe minimálně 80cm.

·                          satelitní HD přijímač (tedy přijímač, který umí zpracovat signál ve formátu MPEG4/DVB-S/DVB-S2)

·                          dekódovací modul IRDETO - Skylink

·                          dekódovací kartu Skylink HD Irdeto

·                          televizní přijímač, který je pro HD vybaven (Full HD, HD 1080p nebo HD Ready)

·                          kabel HDMI na propojení televizoru se satelitním přijímačem